אשראי בנקאי וחוץ בנקאי

אשראי הוא חלק משיטה לגיוס הון. בעלי עסקים שמעוניינים לשמור על תזרים מזומנים חיובי, להשקיע בעסק או לפתוח סניף חדש צריכים להכיר את ההבדלים בין אשראי בנקאי וחוץ בנקאי. אשראי בנקאי ניתן על ידי אחד הבנקים ומפוקח תחת קריטריונים של משרד האוצר והרשות לניירות ערך. לעומת זאת, אשראי חוץ בנקאי ניתן על ידי גופים שאינם קשורים לבנק. בישראל אפשר לקבל אשראי חוץ בנקאי דרך חברות הביטוח, חברות האשראי עצמן וחברות פרטיות.

ההבדלים בין אשראי בנקאי וחוץ בנקאי באים לידי ביטוי גם ביתרונות ובחסרונות. קודם כל, היתרונות של אשראי בנקאי הם בדרך כלל ריבית נמוכה, פריסת תשלומים נוחה ואפשרות לקבלת תנאים טובים במצב של חשבון בנק חיובי. החסרונות הם תהליך אישורים ארוך והגבלות מסוימות על חשבון העובר ושב. מנגד, היתרונות של אשראי חוץ בנקאי הוא הליך אישור מהיר ואפשרות להשיג הלוואות גבוהות ללא צורך בהעמדת ערבים ובטחונות. החיסרון הוא ריבית גבוהה שאמורה לכסות את הסיכון שנלקח על ידי המלווה.

טיפים לשימוש נכון באשראי בנקאי וחוץ בנקאי

כל בעל עסק או אדם פרטי צריך לבחור מקור מימון שעולה בקנה אחד עם אופי ההתנהלות שלו. יחד עם זאת, חשוב לא פחות לדעת איך להשתמש בצורה נכונה באשראי. יש לקחת בחשבון עלויות נלוות ולהתייחס לדמי חבר ודמי אחזקת כרטיס שנגבים על ידי החברות השונות. אשראי חוץ בנקאי הוא גם בדרך כלל מתכון לצריכה מוגברת ולמצב של חריגה מתמדת בחשבון העסק, לכן חיוני לשלוט על ההוצאות.

טיפ לא פחות חשוב הוא ליצור קשר עם יזמים ובעלי הון. כך ניתן להשיג מימון וליהנות מערך מוסף של ידע מקצועי ופיננסי לשיפור הפעילות העסקית.

נגישות