בנקים למשכנתאות

בנקים למשכנתאות – "דף הבית" של הלווים….

בנקים למשכנתאות הם בנקים אשר מתמחים במתן הלוואות לטווח ארוך של עד 25 שנים, כאשר הביטחונות להלוואות הם הנכסים הממושכנים של הלווים. כיום פועלים בישראל 9 בנקים למשכנתאות, יחד עם שני בנקים פיננסיים ומספר חברות ביטוח , וכולם מחזיקים ברשיון מיוחד מהמדינה למתן הלוואות משכנתא ישירות.

בעבר היו בישראל בנקים למשכנתאות, אשר התמחו אך ורק בתחום המשכנתא, אך תהליכים של מיזוג ורכישת הבנקים הללו על ידי בנקים אחרים, גרמו לכך שכיום ניתן לבקש משכנתא בבנק "רגיל", ולקבל את ההלוואה מבנק למשכנתאות אשר שייך לו.

אילו בנקים למשכנתאות פועלים בישראל?

כאמור, פועלים תשעה בנקים למשכנתאות בישראל, ואלו הם: בנק לאומי למשכנתאות, בנק טפחות, בנק אדנים, בנק עצמאות, הבנק הבינלאומי למשכנתאות, בנק משכן, בנק ירושלים, בנק דיסקונט למשכנתאות ובנק כרמל.

בנוסף אליהם, גם שני הבנקים המסחריים אגוד ומרכנתיל מתפקדים בתור בנקים למשכנתאות,  ומעניקים הלוואות משכנתא. בשנים האחרונות חברות ביטוח רבות החלו להיכנס גם כן לתחום המשכנתאות, אם כי הן מספקות בדרך כלל הלוואות משלימות למשכנתא ולא משכנתאות מלאות. 

משכנתא – לרוץ במסלול הנכון

בנקים למשכנתאות מעניקים ללקוחותיהם את האפשרות לבחור מסלול תשלומים, המותאם להם אישית, כך שהוא מאפשר להם לעמוד בהוצאות ההחזרים בהתאם ליכולותיהם הכלכליות. בניגוד להלוואות אחרות, רוב מסלולי התשלום של בנקים למשכנתאות הם דינאמיים וניתנים לשינוי לאורך השנים. בעת החלטה על מסלול משכנתא, הלקוחות נעזרים בכלי נוח לחישוב ההחזרים – זהו מחשבון משכנתא. בהמשך נעמוד על אפשרויות חישוב ההחזרים באמצעות מחשבון משכנתא.

בנקים למשכנתאות – איך בוחרים את הבנק הנכון?

בבחירת בנק רגיל אנו מתחשבים בפרמטרים רבים – קרבה לבית, אדיבות השירות, הטבות שונות הניתנות בהצטרפות וכו'. לעומת זאת, בבחירת בנקים למשכנתאות הדבר העיקרי והמרכזי שעלינו להתחשב בו הוא גובה הריבית עבור המשכנתא. אמנם גם במקרה זה פרמטרים, כגון אדיבות הבנקאים חשובים, אבל בנקים למשכנתאות לא דורשים נוכחות תכופה בסניף, והמעקב של הלקוח אחר העסקה מתבצע דרך מחשבון משכנתא באינטרנט. לכן הדבר החשוב ביותר שיש להקפיד עליו בבחירת בנקים למשכנתאות הוא בנק שמציע את הריבית הנמוכה ביותר, שתאפשר לכם לעמוד בהחזרי ההלוואה בקלות.

לפני הגשת בקשה למשכנתא, רצוי לעבור בין מספר בנקים למשכנתאות, ולבדוק מי יציע לכם את התנאים טובים ביותר. מומלץ גם לעמת הצעות שניתנו לכם בבנק מסויים מול הצעה של בנק אחר, על מנת לקבל ריבית טובה יותר.

מחשבון משכנתא – לדעת לקראת מה הולכים

מחשבון משכנתא הוא כלי חישוב, המאפשר לכם לראות כיצד כל משתנה משפיע על סכום ההחזר החודשי של המשכנתא שמציעים לכם. היות ומשכנתא היא הלוואה לטווח ארוך מאוד, מחשבון משכנתא הוא בעצם הכלי הנוח והיעיל ביותר להבנת התמונה המלאה שלה. הנתונים שמוזנים בתוך מחשבון משכנתא הם גובה הריבית, תקופת התשלום וסכום ההלוואה. באמצעות מחשבון משכנתא ניתן להבין מה יהי גובה ההחזר לבנק, ובקיצור לקראת מה אתם הולכים בעת נטילת משכנתא בתנאים כאלה או אחרים.

מחשבון משכנתא אינו מחייב את הבנק, ואינו מהווה תחליף לייעוץ בנקאי, אך הוא מאפשר לכם להבין את התמונה האמיתית, ולתכנן את צעדיכם בקפידה.

 

קבלת הצעה למשכנתא

נגישות