הלוואות והשקעות

עסקים והשקעות בישראל

עולם העסקים וההשקעות בישראל מושפע ישירות ממספר תהליכים שמתרחשים במקביל. ראשית, הריבית הנמוכה במשק באה לידי ביטוי כמעט בכל תחומי החיים. משקיעים, יזמים, בעלי הון ובעלי עסקים חייבים לעקוב אחר שינויי הריבית על מנת לתכנן את העתיד הקרוב והרחוק שלהם. הריבית גם מבטלת את האטרקטיביות של השקעה בפקדונות הבנקים ולכן היא מעודדת מעבר לאפיקים פיננסיים אחרים.

מלבד האמור לעיל, אי אפשר להתעלם מהמגמות בשוק הנדל"ן. עליות המחירים של השנים האחרונות לא צפויות להיפסק, מה שהופך אותו לפחות נגיש עבור משקיעים. מעבר לכך, בשוק הנדל"ן יש צורך בגיוס הון עצמי גבוה. הון עצמי מן הסוג הזה לא רלוונטי עבור שורה ארוכה של בעלי הון ואנשים פרטיים. מעבר לכך, גם השקעה בבורסה אינה אופטימאלית וזאת בגלל רמת הסיכון. רוב האנשים שמשקיעים בבורסה מפסידים את הכסף ואחרים מבזבזים שנים בצבירת ידע, ניסיון ומיומנות.

איך מחברים בין יזמים ובעלי עסקים?

כלכלנים מודרניים מבינים את חשיבות החיבור בין יזמים ובעלי עסקים. בהשוואה לבנקים, בורסה ונכסי נדל"ן, זו האופציה הטובה ביותר שיש לבעלי הון לקבל תשואה גבוהה על ההשקעה שלהם. בנוסף, מיותר לציין עד כמה החיבור הזה מסייע לבעלי העסקים עצמם. הם זקוקים ליזמים ונעזרים בהם לגיוס משאבים וידע מקצועי. יזמים עם ניסיון יכולים לשפר את תזרים המזומנים של העסק ולאחר מכן להפיק ממנו רווח כלכלי.

עסקים והשקעות בישראל גם מושפעים מהמצב הביטחוני. אפשר לראות את זה בתקופות של מתיחות בטחונית בכל רחבי הארץ, ולא רק בפריפריה. גם כאן האופציה המומלצת היא למצוא חיבור בין יזמים ובעלי עסקים. זהו חיבור המשרת את שני הצדדים וכאן טמון הכוח שלו: פוטנציאל רווח גבוה במינימום סיכון.

קבלת הצעה להלוואה

נגישות