השקעות קטנות למתחילים

עולם ההשקעות הוא לא עולם שפתוח באופן בלעדי לבעלי ההון הגדולים ביותר

כאשר מרביתנו חושבים על עולם ההשקעות באופן כללי, אנחנו חושבים על השקעות של מאות אלפי ומיליוני שקלים, שמטרתן להניב למשקיע סכומי כסף גדולים במיוחד – ואלו הן השקעות ששייכות לבעלי ההון הגדולים ביותר בתפיסה שלנו. עם זאת, עולם ההשקעות ממש לא מורכב רק מהשקעות שכאלה, וגם אם בעולם ההשקעות השקעה של מאה אלף שקלים נחשבת להשקעה צנועה יחסית, עבור אחד האדם מדובר בסכום כסף עצום – שבהחלט ניתן להשקיע במסגרת השקעות קטנות למתחילים.

מעט על אפשרויות שונות של השקעות קטנות למתחילים

השקעות קטנות למתחילים הן השקעות בסכומי כסף מצומצמים ביחס לעולם הפיננסי המודרני. מדובר בסכומים שנעים בין עשרות אלפי שקלים בודדים לאזור המאה אלף שקלים, ואלו הן השקעות שיכולות להתבצע באפיקים שונים. לעתים קרובות, השקעות קטנות למתחילים הן השקעות שצריכות להיות מנוהלות באופן יחסית עצמאי, שכן בתי ההשקעות לא מניבים רווח רב מניהול השקעות בסדר גודל קטן שכזה. עם זאת, במסגרת השקעות קטנות וניהול נכון ועצמאי של תיק השקעות ניתן להשקיע באג"ח ממשלתי, מק"מ, ובאפיקי מניות שנחשבים לסולידיים פחות ובעלי סיכון (וסיכוי) גבוהים יותר. עוד אפשרות של השקעה קטנה היא בצורה משותפת – עם שותף או בן משפחה ברכישה של נכס כזה או אחר.

עם ההשקעה הנכונה, השקעה קטנה יכולה להפוך אותנו למשקיעים גדולים

השקעות קטנות למתחילים הן אפשרות איכותית עבור מי שרוצה ליצור דריסת רגל ראשונה בעולם ההשקעות המודרני. לעתים, עם הצלחה וניתוח נכון של השקעה ראשונה וקטנה יחסית, ניתן לקבל את הביטחון ואת המשאבים הנחוצים להשקעה גדולה יותר, ולהפוך את עצמנו לחלק מעולם ההשקעות הגדול והנרחב יותר, עם רווחים של משקיעים גדולים באמת.

נגישות